Menu

Autodesk Nastran In-CAD

Autodesk Nastran in-CAD to narzędzie wbudowane bezpośrednio w program Inventor, dzięki czemu możliwa jest praca nad modelem i symulacja w jednym spójnym środowisku graficznym. Nastran In-CAD jest świetnym uzupełnieniem modułu wytrzymałościowego w Inventor Professional. Użytkownicy mogą być pewni, że wyniki które otrzymają będą zgodne z rzeczywistością.

 

Oprogramowanie Autodesk Nastran In-CAD to narzędzie ogólnego przeznaczenia, które wykorzystuje analizę elementów skończonych (FEA) wbudowaną w system CAD. Jest zasilane przez rozwiązanie Autodesk Nastran Solver i oferuje symulacje obejmujące różne typy analizy, takie jak stres liniowy i nieliniowy, dynamiki i przenikania ciepła.

Autodesk Nastran solver

Autodesk Nastran jest uznanym w przemyśle, rozwiązaniem FEA ogólnego przeznaczenia, znanym ze swojej dokładności w analizowaniu liniowych i nieliniowych naprężeń, dynamiki i przenikania ciepła oraz struktur i elementów mechanicznych.

Wbudowane narzędzie CAD 3D

Aby sprostać wymaganiom coraz bardziej konkurencyjnego rynku światowego, firmy produkcyjne muszą stawić czoła silnym naciskom na ciągłe innowacje, ograniczać cykle rozwojowe i czas wprowadzania produktu na rynek oraz uniknąć awarii w terenie, przy jednoczesnym zachowaniu rentowności. Istnieją silne zalety wbudowanej w narzędzie CAD technologii FEA, które mogą przyczynić się do rozwoju twojego produktu.

Rozbudowane modele materiałowe

Dane materiałowe mają zasadnicze znaczenie dla dokładności symulacji inżynierskich w projekcie. Symulacja materiałów takich jak metal, kompozyty, kauczuk i tworzywa sztuczne pomaga użytkownikom dowiedzieć się więcej o tym, jak będzie działać produkt – a nawet, jak może się nie powieść. Autodesk Nastran In-CAD obsługuje szeroką gamę materiałów liniowych i nieliniowych, co pozwala lepiej zrozumieć rzeczywiste zachowanie produktów.

Zaawansowana analiza

Zacznij od podstawowej analizy w celu zbadania żywotności alternatywnych rozwiązań projektowych oraz walidacji koncepcji i przejdź do zaawansowanej analizy, jeśli potrzebne są potężne narzędzia analityczne. Autodesk Nastran In-CAD posiada szeroki zakres możliwości analizy od podstawowych do zaawansowanych, liniowych i nieliniowych, dynamicznych analiz oraz potężnego automatycznego testu udarności.

Automatyczne generowanie siatki płaszczyzny środkowej

Możesz automatycznie idealizować stałe elementy CAD jako elementy powłoki. Umożliwia to zmniejszenie rozmiaru modelu i uzyskanie dokładniejszych wyników dla cienkich części.

 

Nowości Nastran In-CAD

 

  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wystarczy wypełnić formularz:

  Imię i nazwisko
  Telefon
  E-mail
  Firma
  W celu realizacji zgłoszenia prosimy o zaznaczenie poniższych zgód dotyczących działalności marketingowo/handlowej Arkance Systems Poland Sp z o.o. Jednocześnie informujemy o możliwości ich późniejszego wycofania


  Administratorem Twoich danych jest firma Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: RODO