Menu

Autodesk Navisworks

Autodesk Navisworks pozwala członkom zespołów wydajnie udostępniać, łączyć, przeglądać i dopracowywać szczegółowe trójwymiarowe modele projektowe w dowolnym rozmiarze i formacie. Stanowi tym samym podstawę przepływu zadań podczas tworzenia modelu informacji o budynku (BIM). Program pozwala na odczyt i integrację plików opracowywanych przy pomocy różnych systemów projektowych i zapisywanych w praktycznie dowolnym formacie.

Autodesk Navisworks Manage

Oprogramowanie Autodesk Navisworks Manage to rozbudowane, kompleksowe rozwiązanie do rewizji projektu, które usprawnia koordynację i wykonywanie analiz oraz przekazywanie założeń projektowych i przewidywań odnośnie możliwości wybudowania obiektu.

Pozwala na współpracę przy tworzeniu trójwymiarowych projektów budynków, konstrukcji przemysłowych lub innych obiektów wymagających procesu dokładnej koordynacji poszczególnych branż (instalacje elektryczne, orurowania, wentylacja).

Wielobranżowe dane projektowe stworzone w różnorodnych aplikacjach do modelowania informacji o budynku (BIM), cyfrowego prototypowania i projektowania zakładów przemysłowych można połączyć w pojedynczy, zintegrowany model, co ułatwia wykrywanie zakłóceń i kolizji.

Narzędzia do wykrywania i korygowania kolizji pomagają projektantom i specjalistom budowlanym przewidywać potencjalne problemy i rozwiązywać je przed przystąpieniem do budowy, co zmniejsza ilość kosztownych opóźnień i poprawek. Program łączy funkcje koordynacji przestrzennej z możliwością tworzenia harmonogramów, a tym samym ułatwia przeprowadzanie symulacji i analiz kosztów oraz czasu trwania poszczególnych działań.

Autodesk Navisworks Simulate

Oprogramowanie Autodesk Navisworks Simulate wyposażone jest w zaawansowane narzędzia do rewizji, przeprowadzania symulacji 4D i analiz oraz rozbudowane funkcje, pomagające lepiej koordynować i przekazywać informacje o projekcie.

Wielobranżowe dane projektowe stworzone w różnorodnych aplikacjach do modelowania informacji o budynku (BIM), cyfrowego prototypowania i projektowania zakładów przemysłowych można połączyć w pojedynczy, zintegrowany model.

Kompleksowe możliwości tworzenia harmonogramów, kosztorysów, animacji i wizualizacji pomagają prezentować zamierzenia projektowe i wykonywać symulacje budowy, a tym samym zapewniają lepsze zrozumienie i większą przewidywalność przedsięwzięcia.

Nawigacja w czasie rzeczywistym połączona z zestawem narzędzi do rewizji usprawnia współpracę członków zespołu projektowego. Całościowe modele projektu można publikować i przeglądać w formatach NWD i DWF, co zapewnia dostęp do cennych cyfrowych treści na wszystkich etapach – od projektu po budowę.

Oprogramowanie pozwala na współpracę przy tworzeniu trójwymiarowych projektów budynków, konstrukcji przemysłowych lub innych obiektów wymagających procesu dokładnej koordynacji poszczególnych branż (instalacje elektryczne, orurowania, wentylacja).

Porównanie

 

Autodesk Navisworks ManageAutodesk Navisworks Simulate
Łączenie plików danych 3DTAKTAK
Nawigacja w czasie rzeczywistymTAKTAK
Zestaw narzędzi do ocenyTAKTAK
Publikowanie NWD i 3D DWFTAKTAK
Planowanie 4DTAKTAK
Fotorealistyczna wizualizacjaTAKTAK
Możliwości animowania obiektówTAKTAK
Wykrywanie kolizji i zarządzanie informacjami o konfliktachTAK

Agregacja plików i modelu
Program umożliwia połączenie danych projektowych i budowlanych oraz innych informacji z niemal wszystkich formatów 3D i skaningów laserowych w pojedynczy, zintegrowany, całościowy model projektu.

Nawigacja w czasie rzeczywistym
Całościowy model projektu można badać przy użyciu zaawansowanych narzędzi do nawigacji, takich jak „spacer” przez model, rozejrzenie się dookoła, przybliżenie, maksymalizacja, przesunięcie, okrążenie, „przelot” przez model i obrót. Ponadto oprogramowanie wyposażone jest w widżety nawigacyjne, narzędzie Autodesk® ViewCube® oraz narzędzie Autodesk® SteeringWheels®. Umożliwia również wyłączenie grawitacji, rozpoznawanie obiektów-brył i dostosowywanie awatarów do indywidualnych potrzeb, a tym samym zapewnia realistyczne doświadczenia w czasie rzeczywistym.

Zespołowa rewizja projektu
Oprogramowanie ułatwia komunikację i współpracę, zapewniając wgląd w całościowy model projektu wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia, w tym projektantom i inżynierom z innych branż oraz klientom i partnerom.

Zestaw narzędzi do weryfikacji
Program umożliwia mierzenie odległości, powierzchni i kątów. Widoki z kamery można porządkować, udostępniać oraz eksportować do obrazów lub raportów, a dodawanie przekrojów i rzutów ułatwia sprawdzanie detali.

Zestaw narzędzi ułatwiających współpracę
Korzystając z zaawansowanych narzędzi korektorskich i ścieżki audytu można dodawać znaczniki oraz komentować punkty widzenia przy pomocy łatwych do wyszukiwania adnotacji. Wirtualne spacery można nagrywać i odtwarzać oraz eksportować i emitować w Internecie.

Fotorealistyczna wizualizacja
Oprogramowanie pozwala tworzyć obrazy i animacje 3D na potrzeby prezentacji. Umożliwia również dostosowywanie do indywidualnych potrzeb i konfigurowanie dowolnych aspektów renderingu, w tym: materiałów, świateł, tła i stylów renderowania.

Animacja obiektów
Użytkownicy mogą tworzyć interaktywne animacje pokazujące ruch, działanie i budowę obiektów. Animacje można łączyć z konkretnymi wydarzeniami, procesami, kluczowymi poleceniami lub zadaniami w harmonogramach 4D, a także wykorzystać w procesie wykrywania kolizji.

Harmonogramy 4D
Symulacje harmonogramów budowlanych i logistyki wykonywane w 4D pozwalają wizualnie komunikować i analizować operacje projektowe oraz ograniczać opóźnienia i problemy związane z kolejnością działań.

Wykrywanie kolizji (wersja Manage)
Przewidywanie i unikanie potencjalnych problemów przed przystąpieniem do budowy pozwala ograniczyć ilość kosztownych opóźnień i poprawek. Kolizje widoczne są w kontekście modelu w odniesieniu do innych kolizji. Niekolidujące ze sobą elementy mogą stać się przezroczyste, co ułatwia wykrywanie nieścisłości. Zidentyfikowane kolizje można otwierać w wielu oryginalnych aplikacjach, również w programie AutoCAD Plant 3D. Oprogramowanie umożliwia wykrywanie kolizji i zarządzanie nimi od momentu identyfikacji do chwili skorygowania błędów.

Publikowanie w formatach NWD i 3D DWF
Całościowy model projektu można publikować i udostępniać w formie pojedynczego pliku NWD lub DWF™. Pliki można zabezpieczać, kompresować w 90% oraz przeglądać przez Internet lub jako dokumenty Microsoft® Office.

Bezpłatna przeglądarka
Przeglądarka Autodesk® Navisworks® Freedom, którą można pobrać bezpłatnie, pozwala wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia oglądać projekt w całości.

Filmy

 

  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wystarczy wypełnić formularz:

  Imię i nazwisko
  Telefon
  E-mail
  Firma
  W celu realizacji zgłoszenia prosimy o zaznaczenie poniższych zgód dotyczących działalności marketingowo/handlowej Arkance Systems Poland Sp z o.o. Jednocześnie informujemy o możliwości ich późniejszego wycofania


  Administratorem Twoich danych jest firma Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: RODO