Menu

Aplikom wspiera Łódź Business Run

14 września 2014 r. na ulicy Piotrkowskiej odbył się pierwszy raz Łódź Business Run, czyli charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, którego najważniejszym celem było oprotezowanie beneficjenta Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Tomasza Matuszkiewicza. W biegu tym wzięło udział 1 000 uczestników.

Aplikom również znalazł się w gronie 198 sztafet i zajął 43 oraz 153 miejsce.

Łódź Business Run odbył się w ramach trzeciej już edycji Poland Business Run, który wystartował także w Krakowie, Poznaniu, Katowicach i też po raz pierwszy w Warszawie. Celem całej inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji.

W tym roku w sumie pobiegło prawie 10 000 osób i udało się zebrać 750 tysięcy zł brutto(!) z opłat startowych i akcji „Pomagam Bardziej”. Dzięki temu Fundacja może zakupić 16 protez dla 11 podopiecznych.

„Bieg kierowany jest głównie do biznesu, ale drużynę może zgłosić każdy. Dochód z opłat startowych, 250 zł netto od całego zespołu, zostaje przeznaczony na zakup protez dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli. Cały czas można wpłacać pieniądze w akcji ‘Pomagam Bardziej’, które zostaną przeznaczone na zakup protez dla przyszłorocznych beneficjentów” – mówi Wojciech Liszka, Director of Sales and Marketing Radisson Blu Hotel w Krakowie, inicjator przedsięwzięcia.

Poland Business Run wspierają znane osoby. W Krakowie pobiegli Julia Kamińska i Mateusz Janicki, Drużyna Narodowego Teatru Starego, seriali „Na Wspólnej” i „Szpital”. W Warszawie na starcie stanęli m.in. Basia Kurdej-Szatan i Robert Korzeniowski, a rozgrzewkę poprowadziła Ewa Chodakowska. W tym roku swoim wizerunkiem i pozytywną opinią imprezę wsparły osoby związane z polskim sportem i show-biznesem – Jerzy Dudek, Sonia Bohosiewicz, Przemysław Saleta, Leszek Kuzaj, Mateusz Kusznierewicz i inni.

Gratulujemy wszystkim wspaniałego biegu.