Menu

Autodesk AutoCAD Plant 3D

Oprogramowanie AutoCAD Plant 3D umożliwia wykorzystanie nowoczesnego procesu modelowania trójwymiarowego w codziennym projektowaniu zakładów przemysłowych. Upraszczając projektowanie i edycję trójwymiarowych modeli, program pozwala wykonać zadania inżynieryjne i sprostać wyzwaniom, jakie czekają na projektantów zakładów przemysłowych.

Pełna Integracja z P&ID.

AutoCAD P&ID i Plant 3D współdzielą wspólny projekt, więc posiadają wspólne interfejs i dane w Menadżerze Danych. Przy pomocy P&ID Line List użytkownik może w szybki sposób przenosić elementy schematu i modelować w 3D. Dzięki pełnej współpracy, możliwy jest proces walidacji i sprawdzenia poprawności wykonania modelu. Dzięki Menadżerowi Projektu wszystkie pliki projektowe są pod ręką w każdej chwili gotowe do użycia lub skopiowania.

Specyfikacje i katalog elementów.

Oprogramowanie AutoCAD Plant 3D umożliwia projektowanie w oparciu o specyfikacje i korzystanie z katalogów części standardowych takich jak: ANSI/ASME (B16) iDIN/ISO. Usprawnia tym samym rozmieszczanie instalacji rurowych, wyposażenia i konstrukcji wsporczych. Dzięki Edytorowi Specyfikacji projektant jest w stanie edytować istniejący, lub stworzyć swój własny zestaw potrzebnych części. Wbudowany konwerter pozwala importować katalogi z aplikacji firm trzecich służących do projektowania instalacji przemysłowych. W szybki sposób można stworzyć też pojedyncze części rurociągów i wyposażenia (np. pompy) lub importować z programu Autodesk Inventor.

Modelowanie konstrukcji.

Zakładka Structure pozwala modelować podstawowe konstrukcje stalowe, takie jak: słupy, belki, schody, drabiny, balustrady, kratownice, podesty, osłony. Profile są zgodne ze standardami AISC, DIN i CISC, a edytowanie przebiega przy użyciu komend AutoCAD. Plant 3D zapewnia dwukierunkową współpracę z Revit Structure i Robot Analysis.·Automatyczne generowanie isometryków rzutów i przekrojów

Automatyczne generowanie izometryków, rzutów i przekrojów.

Na podstawie modelu można, przy pomocy kilku kliknięć, stworzyć izometrię dowolnego rurociągu lub rurociągów, na podstawie standardów przemysłowych. Na arkuszu z izometrią (edytowalny za pomocą narzędzi AutoCAD), uwzględnione jest zestawienie materiałowe. Tak samo szybko przebiega wykonywanie rzutów i przekrojów, które można dodatkowo zwymiarować.

Raportowanie i dokumentacja.

Również w Plant 3D możliwe jest szybkie generowanie raportów z poziomu Menadżera Danych lub aplikacji Plant Report Creator. Ponieważ informacje wymieniane są bezpośrednio z modelem 3D, dokumentacja budowlana jest dokładniejsza, bardziej spójna i zawsze aktualna.

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wystarczy wypełnić formularz:

Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Firma
W celu realizacji zgłoszenia prosimy o zaznaczenie poniższych zgód dotyczących działalności marketingowo/handlowej Arkance Systems Poland Sp z o.o. Jednocześnie informujemy o możliwości ich późniejszego wycofania


Administratorem Twoich danych jest firma Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: RODO