Menu

Autodesk AutoCAD

Od projektowania koncepcyjnego do tworzenia szkiców i rysunków, program AutoCAD jest wszystkim, czego potrzebujesz do opracowywania, wizualizacji, dokumentowania i udostępniania swoich twórczych pomysłów.

AutoCAD ułatwia kształtowanie i rozwijanie Twoich pomysłów.

Oprogramowanie AutoCAD pozwala inżynierom szybko i łatwo wykonać dokumentację projektową z poziomem kontroli, która zapewnia, że rysunki mają profesjonalny wygląd.

Zaprojektuj każdy szczegół.

Twórz oszałamiające projekty 2D i 3D z oprogramowaniem AutoCAD. Aplikacja AutoCAD przyspiesza projektowanie i dokumentowanie pracy, której wyniki można bezpiecznie udostępnić za pomocą technologii TrustedDWG. Zaktualizowany nowoczesny interfejs usprawnia proces projektowania, a zwiększenie wydajności pozwala przyspieszyć przeprowadzanie procesów roboczych. Szybkie otwieranie nowych i istniejących rysunków za pomocą karty Nowy, wizualny dostęp do biblioteki rysunków za pomocą galerii na wstążce i łatwe wyszukiwanie narzędzi za pomocą nowego okna pomocy.

Nowa wersja AutoCAD 2019 zawiera aż 9 dodatkowych programów (niedostępnych do tej pory w zwykłym AutoCADzie), w tym AutoCAD Architecture, Mechanical, Electrical, Map 3D, MEP, Raster Design, Plant 3D oraz aplikacje AutoCAD web i AutoCAD mobile. To oznacza aż 9 nowych funkcjonalności przy zakupie tylko jednego oprogramowania.
 

AutoCAD - Specjalistyczne zestawy narzędzi
 

AutoCAD - Zestaw narzędzi do projektowania dla architektówZestaw narzędzi do projektowania dla architektów
Używaj specjalistycznych funkcji projektowania i ponad 8 000 inteligentnych obiektów architektury, aby przyspieszyć rysowanie i dokumentację architektoniczną. Zautomatyzuj tworzenie planów, przekrojów, fasad i innych rysunków za pomocą zestawu narzędzi architektonicznych.

 

AutoCAD - Zestaw narzędzi do projektowania elementów mechanicznychZestaw narzędzi do projektowania elementów mechanicznych
Używaj wyspecjalizowanych funkcji projektowania mechanicznego i ponad 700 000 standardowych komponentów i symboli, aby przyspieszyć realizację projektów. Generuj i obliczaj komponenty mechaniczne i automatycznie otrzymuj listę komponentów.

 

AutoCAD - Zestaw narzędzi do projektowania instalacji elektrycznychZestaw narzędzi do projektowania instalacji elektrycznych
Zwiększ produktywność dzięki specjalistycznym funkcjom projektowania elektrycznego i ponad 65 000 inteligentnych symboli elektrycznych. Szybko projektuj elektryczne systemy sterowania, panele, rysunki i inne rysunki za pomocą zestawu narzędzi do projektowania elektrycznego.

 

AutoCAD - Zestaw narzędzi do projektowania instalacji MEPZestaw narzędzi do projektowania instalacji MEP
Wyspecjalizowane funkcje i ponad 10 500 komponentów wyspecjalizowanego zestawu narzędzi do urządzeń mechanicznych, elektrycznych, wentylacyjnych i hydraulicznych pomagają w projektowaniu i tworzeniu dokumentacji projektowej instalacji. Projektuj szybkie rurociągi, tory elektryczne i systemy wentylacyjne i sanitarne za pomocą narzędzi MEP.

 

AutoCAD - Zestaw narzędzi do projektowania 3D procesów technologicznychZestaw narzędzi do projektowania 3D procesów technologicznych
Skorzystaj ze specjalistycznych funkcji projektowania przemysłowego, aby tworzyć schematy P & ID, a następnie zintegrować je z modelami 3D. Szybko twórz wykresy, plany i inne przemysłowe narzędzia 3D.

 

AutoCAD - Zestaw narzędzi do tworzenia map 3DZestaw narzędzi do tworzenia map 3D
Agreguj dane CAD i GIS, aby pomóc Ci zaplanować i zaprojektować. Łatwy dostęp do danych GIS przechowywanych w plikach, bazach danych lub usługach internetowych i integrowanie ich z planami AutoCAD za pomocą narzędzi map i GIS.

 

AutoCAD - Zestaw narzędzi do przekształcania grafiki rastrowejZestaw narzędzi do przekształcania grafiki rastrowej
Użyj narzędzi do konwersji rastra do wektora, aby pracować z zeskanowanymi planami i konwertować obrazy rastrowe na obiekty DWG. Edycja, czyszczenie i przekształcanie obrazów, manipulowanie obiektami rastrowymi i tworzenie elementów wektorowych za pomocą narzędzi rastrowych.

 

AutoCAD – Aplikacja Mobilna i Internetowa
 

Aplikacja internetowa AutoCADAplikacja internetowa AutoCAD
W aplikacji internetowej AutoCAD nie ma nic do pobrania – wystarczy wpisać web.autocad.com i zalogować się, aby rozpocząć pracę.

 

Aplikacja mobilna AutoCADAplikacja mobilna AutoCAD
Dzięki aplikacji mobilnej AutoCAD możesz przenieść swoją pracę w teren, a nawet offline.

 

 

 

Najnowsza wersja najpopularniejszego programu CAD do projektowania 2D i 3D to przede wszystkim większa wydajność i wszechstronność. Nowy software zawiera cały pakiet narzędzi do projektowania w branży architektonicznej, mechanicznej, elektrycznej, instalacyjnej i geodezyjnej. Dodatkowo klientowi udostępniane są dwie aplikacje: AutoCAD web i AutoCAD mobile.

Co nowego w AutoCAD 2019

Oprogramowanie wykorzystywane w branży architektonicznej umożliwia dostęp do wyspecjalizowanych funkcji projektowania budynków, w tym do ponad 8000 stylów oraz obiektów architektonicznych, automatycznych planów pięter, sekcji i elewacji. W branży przemysłowej oddaje inżynierom ponad 700 000 wbudowanych części produkcyjnych oraz funkcje i symbole przyśpieszające projektowanie produktu. Od dziś korzystając z popularnego AutoCAD’a możemy automatycznie generować części maszyn i tworzyć zestawienia materiałowe, dzięki wyspecjalizowanym funkcjom mechanicznym. Swoją przestrzeń w programie posiada również branża elektryczna, dla której przygotowano ponad 65 000 symboli. Efekt? Zwiększona szybkość projektowania systemów i instalacji elektrycznych.

Uzupełnieniem popularnego AutoCAD’a jest funkcjonalność oprogramowania MEP (narzędzia do projektowania instalacji i obwodów elektrycznych dla instalacji HVAC i hydrauliki), oprogramowania Plant 3D (narzędzia wspomagającego projektowanie instalacji rurowych w przemyśle), programu MAP 3D (narzędzia umożliwiającego łączenie danych GIS i CAD) oraz programu Raster Design (narzędzia do przekształcenia danych rastrowych w wektorowe oraz kalibracji map).

Do programu Autodesk AutoCAD 2019 dochodzą również dwie aplikacje. Aplikacja internetowa AutoCAD to przede wszystkim możliwość przeglądania, tworzenia i edytowania rysunków na dowolnym komputerze. Aplikacja mobilna AutoCAD daje szansę użytkownikom na przeglądanie, tworzenie i edytowanie rysunków programu AutoCAD na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, Android lub Windows.
 

AutoCAD 2019 - Porównanie rysunków DWG

Porównanie rysunków DWG

Porównaj dwie wersje rysunku lub odnośnika zewnętrznego i udokumentuj różnice między nimi. (Film: 2:43 min)

AutoCAD 2019 - Zapisywanie do aplikacji internetowej i mobilnej AutoCAD

Zapisywanie rysunków w celu korzystania z nich w aplikacjach internetowych i mobilnych

Zapisz rysunki z poziomu komputera, aby je przeglądać i edytować w aplikacjach internetowych i mobilnych AutoCAD. (Film: 2:13 min)

AutoCAD 2019 - Grafika 2D

Grafika 2D

Dwa razy szybsze powiększanie i przesuwanie oraz możliwość zmiany kolejności rysowania i właściwości warstw.

AutoCAD 2019 - Widoki współdzielone

Widoki współdzielone

Publikuj widoki projektowe rysunku w przeglądarce internetowej w celu ich przeglądania i komentowania. (Film: 1:07 min)

AutoCAD 2019 - Aplikacja internetowa

Aplikacja internetowa AutoCAD

Twórz, edytuj, wyświetlaj i udostępniaj rysunki CAD na dowolnym urządzeniu przy użyciu przeglądarki internetowej. (Film: 1:16 min)

AutoCAD 2019 - Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna AutoCAD

Wyświetlaj, twórz, edytuj i udostępniaj rysunki CAD na urządzeniu mobilnym. (Film: 44 s)

AutoCAD 2019 - Interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika

Lepsze wrażenia wizualne dzięki nowym ikonom w stylu Flat Design oraz udoskonaleniom w zakresie obsługi rozdzielczości 4K.

AutoCAD 2019 - Import plików PDF

Import plików PDF

Importuj geometrię, w tym pliki czcionek SHX, wypełnień, obrazów rastrowych i tekstu TrueType, do rysunku z pliku PDF. (Film: 2:45 min)

 

 

Nowości w AutoCAD 2017

Menedżer Autodesk

Pobierz powiadomienia o aktualizacjach oprogramowania bez przerywania pracy. W łatwy sposób zarządzaj aktualizacjami oprogramowania poprzez aplikację Autodesk Desktop App. Samouczki dostępne na wyciągnięcie ręki pomogą maksymalnie wykorzystać nowe funkcje.

Import plików PDF

Pliki PDF zostały dodane do listy możliwych do importowania formatów plików. Teraz można zaimportować geometrię, tekst TrueType i obrazy rastrowe z pliku PDF lub podłożyć je do rysunku jako obiekty programu AutoCAD.

Inteligentne linie środkowe i znaczniki środka

Tworzenie i edytowanie linii środkowych i znaczników środka jest teraz łatwiejsze. Podczas przesuwania skojarzonych obiektów, linie środkowe i znaczniki środka automatycznie przesuwają się wraz z obiektem.

Udostępnianie widoków projektów

Udostępniaj rysunki CAD 2D w chmurze. Twoi recenzenci nie muszą się logować czy posiadać produktu AutoCAD do wyświetlania rysunków, ale nie mogą zmieniać źródłowego pliku DWG.

Aplikacja dla urządzeń mobilnych – AutoCAD 360 Pro

Wykorzystaj możliwości AutoCAD gdziekolwiek jesteś dzięki aplikacji mobilnej AutoCAD 360 Pro. Rysuj, edytuj i wyświetlaj rysunki CAD 2D na urządzeniu przenośnym. Dokładnie zmierz rysunki w terenie. Uzyskaj dostęp do rysunków z dowolnej usługi przechowywania w chmurze (dysk Google, Dropbox itp.). Pracuj w trybie offline i synchronizuj zmiany po powrocie do trybu online i nie tylko.

Pobierz opis wszystkich nowych funkcji i udoskonaleń (w języku angielskim) – plik PDF.

Zalety AutoCAD:

  • Połącz proces roboczy ze zintegrowanymi: komputerem, chmurą rozwiązaniami mobilnymi.
  • Skróć czas projektowania.
  • Korzystaj z niezwykle dopracowanego wizualnie rozwiązania.
  • Przenieś rzeczywistość na sztalugi AutoCAD.

autocad_projektowanie_koncepcyjneProjektowanie koncepcyjne
Uaktualnione środowisko projektowania koncepcyjnego sprawia, że tworzenie i edycja brył i powierzchni oraz manipulowanie nimi jest proste i intuicyjne. Ponieważ wszystkie te narzędzia są dostępne w jednym miejscu, przekształcanie pomysłów w projekty staje się naprawdę łatwe. Dzięki udoskonalonym narzędziom nawigacyjnym projektanci mogą bezpośrednio manipulować modelami podczas ich tworzenia i edytowania, co znacznie usprawnia pracę z projektem.

autocad_wizualizacjaNarzędzia do wizualizacji

Na każdym etapie cyklu projektowego program AutoCAD umożliwia wizualizację projektu za pomocą zaawansowanych narzędzi, takich jak animacje i realistyczne renderowanie. Nowe narzędzia do tworzenia animacji pozwalają unaocznić ewentualne błędy na wczesnym etapie powstawania projektu – zanim ich usunięcie stanie się problemem.

Dokumentacja

autocad_dokumentacjaKiedy przychodzi czas realizacji projektu, AutoCAD umożliwia szybkie i proste przekształcanie modeli projektowych w dokumenty konstrukcyjne, przejrzyście i precyzyjnie obrazujące zamysł projektanta. Narzędzia do tworzenia przekrojów i do wzorów płaskich umożliwiają pracę bezpośrednio w modelu, tworzenie przekrojów i elewacji, które następnie można włączyć do rysunków. Dzięki wyeliminowaniu konieczności ponownego wprowadzania informacji w pakiecie dokumentacji projektowej zaoszczędzisz czas i pieniądze, a jednocześnie unikniesz błędów, jakie mogłyby się wkraść podczas ręcznego przenoszenia danych.

autocad_komunikacjaUdostępnianie

AutoCAD oferuje jeszcze bardziej zaawansowane narzędzia do udostępniania danych, na przykład możliwość eksportowania plików DWG do starszych wersji formatu DWG, a także możliwość eksportowania i importowania plików DWF z uwagami i znacznikami, a jednocześnie ułatwia importowanie plików DWF i pracę z nimi jako „podkładkami” rysunków. Program AutoCAD umożliwia także publikowanie plików rysunków w formacie Adobe PDF.

AutoCAD for Mac

AutoCAD for Mac współpracuje bezpośrednio z systemem operacyjnym Mac OS X i zapewni milionom użytkowników tego rozwiązania na całym świecie większą swobodę wyboru sprzętu. Oprogramowanie to wyposażone jest w intuicyjny interfejs, znany użytkownikom tego systemu operacyjnego. Rozwiązanie zapewnia pełną funkcjonalność klientom, którzy wolą bezpośrednio pracować w środowisku Mac. Nowa edycja AutoCAD-a wykorzystuje możliwości systemu operacyjnego Mac OS X, w tym graficzne przeglądanie plików zawierających projekty za pomocą narzędzia Cover Flow oraz korzystanie z myszy Magic Mouse opartych na technologii Multi-Touch.

Dodatkowo notebooki Mac wyposażone są w panel dotykowy Magic Trackpad umożliwiający realizację takich funkcji jak intuicyjne obracanie i zbliżanie wyświetlanych na ekranie obiektów. W systemie AutoCAD na platformę Mac udostępnione zostały też wzorcowe sposoby działania w zakresie projektowania oparte na doświadczeniach użytkowników, takie jak wizualne podejście do rysowania i pracy nad układem graficznym.

Dzięki bezpośredniej obsłudze procesu tworzenia i edycji plików w formacie DWG AutoCAD dla Maca ułatwia współpracę z dostawcami, klientami i partnerami bez względu na używaną przez nich platformę. Pliki opracowane w poprzednich wersjach oprogramowania AutoCAD bez problemu będą się otwierały w nowym Macowym programie AutoCAD, pomagając zwiększyć wydajność pracy dzięki wyeliminowaniu czasochłonnych procesów translacji plików i „czyszczenia” przekształconych danych.

Inne zalety systemu AutoCAD na platformę Mac to: bogaty interfejs API oraz elastyczne opcje umożliwiające proste tworzenie i adaptowanie aplikacji, indywidualne konfigurowanie ustawień i opcji w zakresie maksymalizacji miejsca na ekranie dopasowujące się do wymagań projektu.

Zaprojektuj i ukształtuj świat wokół siebie za pomocą AutoCAD for Mac. Program umożliwia rozwijanie koncepcji, szybsze opracowywanie dokumentacji oraz bezproblemową wymianę danych ze wszystkimi przedstawicielami branży. Dzięki słynnym możliwościom programu AutoCAD, jego elastyczności i dokładności, oraz intuicyjnemu, natywnemu interfejsowi platformy Mac program AutoCAD for Mac umożliwia projektowanie i tworzenie dokumentacji na jeszcze wyższym poziomie.

autocad_mac_10reasons_11. Praca w środowisku macierzystym

Intuicyjny interfejs platformy Mac udostępnia skuteczne narzędzia do swobodnego projektowania 3D oraz funkcje kreślarskie znane z programu AutoCAD. Oprogramowanie AutoCAD for Mac umożliwia tworzenie śmiałych projektów na wielką skalę. Teraz możliwości, elastyczność i dokładność AutoCAD są dostępne na wybranej przez Ciebie platformie.

autocad_mac_10reasons_22. Komfortowa praca

AutoCAD for Mac w pełni wykorzystuje zalety platformy Mac OS X. Intuicyjny, graficzny interfejs użytkownika ułatwia realizację pomysłów. W znanym środowisku Mac możesz rysować i zarządzać arkuszami zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Program ten umożliwia intuicyjne panoramowanie i powiększanie z wykorzystaniem technologii multitouch, a także szybkie znajdowanie projektów przy użyciu nawigacji Cover Flow z graficznym podglądem plików.

autocad_mac_10reasons_33. Projektowanie w 3D

Swoje pomysły możesz rozwijać przy użyciu łatwych w obsłudze narzędzi, które pomogą zamienić koncepcję w rzeczywistość. Aby modelować złożone kształty, wystarczy zmiana przebiegu powierzchni, krawędzi i wierzchołków. Program pozwala na tworzenie powierzchni siatkowych oraz precyzyjnych krzywych i powierzchni NURBS. Dzięki temu urzeczywistnisz wszystko to, co możesz sobie wyobrazić.

autocad_mac_10reasons_44. Koniec z poprawianiem plików

Ponieważ to AutoCAD, możesz pracować w natywnym formacie DWG – jednym z najpopularniejszych na świecie formatów plików. Plikami możesz się wymieniać łatwo i bez problemów z klientami, dostawcami i partnerami na całym świecie, niezależnie od platformy. Unikając komplikacji z wymianą danych i problemów z konwersją plików, zyskasz więcej czasu na efektywną pracę. W programie AutoCAD for Mac możesz przejść bezpośrednio do projektowania. Dzięki stuprocentowej kompatybilności z formatem DWG pliki utworzone w poprzednich wersjach programu AutoCAD otwierają się bez problemu także w programie AutoCAD for Mac.

autocad_mac_10reasons_55. Większa efektywność pracy

Funkcje odniesień zewnętrznych w programie AutoCAD for Mac umożliwiają łatwe wielokrotne wykorzystywanie danych oraz współpracę z innymi osobami. Elementy zmodyfikowane w jednym pliku są aktualizowane w pozostałych plikach projektowych. Duże komponenty projektowe można śmiało oddzielać i pracować na nich jednocześnie w celu maksymalizacji efektywności.

autocad_mac_10reasons_66. Wizualizacja pomysłów

AutoCAD for Mac przekształca rysunki w obrazy zachowujące całe piękno i niuanse Twoich projektów. Zaawansowane narzędzia renderingowe umożliwiają wybór spośród setek różnych materiałów, stosowanie oświetlenia fotometrycznego oraz kontrolowanie wyświetlanej zawartości, dzięki czemu uzyskasz bardzo precyzyjne,fotorealistyczne obrazy.

autocad_mac_10reasons_77. Szybsze wprowadzanie poprawek dzięki parametryzacji

Definiując trwałe relacje między obiektami sprawiasz, że projekt podczas edycji dostosowuje się do Twoich wymagań automatycznie. Linie równoległe pozostają równoległe, a okręgi koncentryczne będą zawsze wyśrodkowane. AutoCAD for Mac umożliwia nadawanie więzów geometrycznych i wymiarowych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu poprawki można nanosić dużo łatwiej.

autocad_mac_10reasons_88. Oprogramowanie specjalnie dla Ciebie

AutoCAD for Mac można dostosować do własnych potrzeb łatwiej, niż mogłoby się wydawać. Program umożliwia nie tylko konfigurację ustawień, ale również rozbudowę i tworzenie niestandardowych trybów organizacji pracy. Można tworzyć własne aplikacje lub korzystać z gotowych. Nie trzeba wybierać pomiędzy elastycznością, a możliwościami. AutoCAD for Mac udostępnia obie te zalety.

autocad_mac_10reasons_99. Większy zasięg

Oprogramowanie AutoCAD for Mac stanowi elastyczną platformę do budowy specjalistycznych aplikacji projektowych i kreślarskich, takich jak oprogramowanie branżowe i aplikacje dodatkowe. AutoCAD for Mac może także działać jako interfejs innych aplikacji.

autocad_mac_10reasons_1010. Łatwiejsza nauka

Doświadczeni eksperci od programu AutoCAD będą czuć się w wersji AutoCAD for Mac jak w domu. Działają tu polecenia i narzędzia, używane na co dzień. Powrót do programu AutoCAD po kilku latach nie stanowi żadnego problemu. Intuicyjny interfejs i pomoc kontekstowa w wersji AutoCAD for Mac pomogą Ci nadrobić zaległości. Niezależnie od doświadczenia możesz spędzić mniej czasu nad nauką oprogramowania, a więcej nad samym projektowaniem.

 

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wystarczy wypełnić formularz:

Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Firma
W celu realizacji zgłoszenia prosimy o zaznaczenie poniższych zgód dotyczących działalności marketingowo/handlowej Aplikom Sp z o.o. Jednocześnie informujemy o możliwości ich późniejszego wycofania


Administratorem Twoich danych jest firma Aplikom Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: RODO