Menu

AUTODESK DAY – Autodesk dla studentów i uczelni – relacja

26 października 2009 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się impreza edukacyjna „AUTODESK DAY”.

Autodesk DayJego celem było zaprezentowanie studentom możliwości oprogramowania CAD dla takich dziedzin jak: mechanika, architektura, infrastruktura, multimedia, czy wizualizacje, a także nowoczesnych technik nauczania, z wykorzystaniem narzędzi interaktywnych m. in. tablic Interwrite Dualboard, tabletów oraz systemów pilotów do testów i ankiet.

Dodatkowym przesłaniem spotkania była budowa świadomości konieczności stosowania legalnego oprogramowania firmy Autodesk.Autodesk, w ramach programu „Student Engineering and Design Community”, zapewnia bowiem swobodny i darmowy dostęp do pełnych wersji swojego oprogramowania CAD dla pracowników dydaktycznych uczelni i studentów współpracujących z ATC Autodesk- CADExpert.

Hasło przewodnie imprezy to: „Rozwiązania firmy Autodesk – Inventor, Civil, Revit, 3DS MAX – kluczem do TWOJEGO sukcesu”.

Impreza spotkała się z dużym odzewem ze strony studentów i nauczycieli akademickich W trakcie spotkania przedstawiciel firmyAutodesk przedstawili ideę uczestnictwa studentów i pracowników w programie „Student Engineering and Design Community”. Uczestnictwo dajemożliwość korzystania z darmowego oprogramowania firmy Autodesk, dostęp do turtoriali, jak i możliwość wymiany doświadczeń z innymi użytkownikami oprogramowania. Studenci dowiedzieli się również jak zdobyć międzynarodowy certyfikat umiejętności Autodesk i jakie płyną z tego korzyści. Odbyły się także pokazy możliwości programu 3ds Max.

Wiele miejsca poświęcono prezentacji narzędzi interaktywnych służących do uatrakcyjnienia procesu nauczania m.in. tablic Interwrite Dualboard, tabletów oraz systemów pilotów do testów i ankiet. W kącikach tematycznych studenci mieli możliwość spróbowania swoich sił w projektowaniu, zadać pytania specjalistom z poszczególnych dziedzin,jak i zarejestrować się w programie „Student Engineering and Design Community”.

W trakcie trwania imprezy studenci uczestniczyli także w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

„Autodesk DAY” odbył się z inicjatywy prorektora ds. studenckich i dydaktyki prof. dok. hab. Krzysztofa Gołackiego przy ścisłej współpracy z firm CADExpert i Aplikom z Łodzi.

Autodesk DayAutodesk DayAutodesk Day
Autodesk DayAutodesk DayAutodesk Day

* Zdjęcia ZTK – foto Jacek Piasecki. Źródło: up.lublin.pl