Menu

Autodesk Revit Architecture

Autodesk Revit Architecture to rozwiązanie dla szeroko pojętej branży architektonicznej. Dzięki niemu żmudne rysowanie stanie się przeszłością a ty będziesz mógł się zająć w końcu projektowaniem.

Zalety Revit Architecture:

  • Zaoszczędzisz czas na rysowaniu dzięki modelowaniu trójwymiarowemu.
  • Program automatycznie będzie wprowadzał zmiany na widokach i dopilnuje żeby nie było rozbieżności w dokumentacji.
  • Przedmiary materiałów, powierzchni i kubatury automatycznie wykona program.
  • Eksportowane pliki dwg są dokładne i nie posiadają niezamierzonych ułamków wymiarowych.
  • Wizualizacje przygotujesz samodzielnie, na bazie istniejącego modelu tego, który posłużył do przygotowania rysunków budowlanych.

Revit Architecture podobnie jak AutoCAD może być używany w wielu branżach, jednak największe zastosowanie i zarazem najlepsze wykorzystanie będzie miał w następujących dziedzinach:

  • Architektura ogólna (niezależnie od przeznaczenia i wielkości)
  • Architektura wnętrz
  • Architektura krajobrazu
  • Konstrukcje inżynierskie
  • Inwentaryzacja

Zamiast szukać informacji o tym programie, po prostu obejrzyj prezentację.

Zastosowania

Rysunek budowlany.
Dzięki dużym możliwościom dostosowania programu, jesteśmy w stanie uzyskać w pełni zgodny z polskimi standardami rysunek ze wszystkimi opisami i oznaczeniami.

Kosztorysy.
Zestawienia tworzy się manualnie i to my decydujemy jakie elementy się w nich pojawiają, mogą to być ilości okien, powierzchnie ścian, czy kubatury pomieszczeń i inne. Raz utworzone zestawienia można zapisać w szablonie dzięki czemu kiedy utworzymy nowy projekt zestawienia będą uzupełniane automatycznie wraz z postępem prac projektowych co da nam pełną kontrolę nad kosztami.

Renowacje.
Revit umożliwia rysowanie elementów przed remontem i po remoncie na jednym modelu. Możemy w każdej chwili pokazać w innym kolorze elementy istniejące, te które należy wyburzyć i te, które dopiero powstaną.

Koncepcje.
Mogą opierać się na modelu bryły o dowolnych kształtach (zakrzywienia w różnych kierunkach), tworzy się je szybko i intuicyjnie. Następnie bryłę możemy wizualizować oraz wykorzystać do wykonania projektu budowlanego.

Planowanie budowy i współpraca z wykonawcą.
Dzięki trójwymiarowemu modelowi konstrukcji, łatwiejsze jest przedstawienie zamysłu projektanta inżynierowi budownictwa, ponadto model można wyeksportować do darmowej przeglądarki plików 3D Design Review. Kolejność wykonywanych prac również może zostać zawarta w projekcie, a następnie zestawiona w harmonogramie lub nawet pokazana w formie animacji.

Projektowanie wnętrz.
Kompatybilność z DirectX umożliwia podgląd w czasie rzeczywistym nałożonych na elementy tekstur dzięki czemu nałożenie dekoracji na ściany nie jest żadnym problemem. Bogata baza bibliotek mebli, a także możliwość importu obiektów 3D w formacie dwg ułatwia korzystanie z tego narzędzia.

Projektowanie krajobrazu.
Narzędzia takie jak tworzenie trójwymiarowego modelu terenu, obliczanie mas ziemnych, czy wstawianie roślin zostaną docenione przez projektantów roślinności. Program umożliwia tworzenie dowolnych elementów zabudowy, oraz import plików rastrowych i dwg.

Najważniejsze cechy

Modelowanie obiektowe 3D.
Wstawiaj od razu całe obiekty w 3D takie jak ściany, belki, okna , schody itp, a następnie twórz przekroje i elewacje automatycznie.

Parametryczne obiekty.
Twórz elementy, których wymiary będziesz mógł zmieniać już po wstawieniu do rysunku bez konieczności edycji geometrii. Wystarczy zaznaczyć obiekt i wpisać nową wartość np. wysokość, czy zmienić materiał.

Dynamiczne zmiany.
Rysuj w dowolnym miejscu, a zmiany zostaną wprowadzone na rzutach, elewacjach i przekrojach na dowolnym etapie projektowania.

Automatyczne zestawienia.
Twórz własne zestawienia od początku do końca wybierając elementy jakie mają się w nich znaleźć, zapisz je w szablonie i monitoruj na bieżąco koszty tworzonego projektu w czasie projektowania.

Inteligentne opisy.
Wstawiaj opisy, które uzupełnią się automatycznie. Jeśli zmieni się element opisywany np. przekrój słupa się zwiększy czy typ okna, wówczas treść opisu również ulegnie zmianie. Podobnie zachowują się łańcuchy wymiarów które zawsze są aktualne.

Zautomatyzowana praca grupowa.
Ustal formalny podział pracy w zespole i projektuj swoją część mając ciągły wgląd w całość dzięki czemu łatwiej będzie ci się odnieść i uniknąć błędów. Zaoszczędzisz czas na szukaniu zmian dzięki narzędziom do rewizji i porównywaniu rysunków.

Trójwymiarowa współpraca z konstruktorem i instalatorem.
Wymieniaj się modelami 3D z konstruktorem i instalatorem, przepływ informacji będzie dzięki temu szybszy i bardziej dokładny. Pozwoli uniknąć rozbieżności czy kolizji.

Fotorealistyczne wizualizacje.
Nie potrzebujesz dodatkowego programu do wizualizacji czy grafika do obsługi trudnych programów żeby uzyskać efektowną prezentację budynku i jego otoczenia. Wykorzystasz do tego już włożoną pracę w stworzenie modelu budynku.

Zobacz też nowości w najnowszej wersji:

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wystarczy wypełnić formularz:
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Firma

Administratorem Twoich danych jest firma Aplikom Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: http://aplikom.com.pl/rodo/