Menu

Electra

cgs-electra

Electra to profesjonalne oprogramowanie do tworzenia projektów i modernizacji napowietrznych linii energetycznych, które łączy w sobie zaawansowane narzędzia do projektowania, do analiz oraz do generowania szczegółowej i kompleksowej dokumentacji technicznej.

Oferuje szeroką gamę funkcji – od wprowadzania danych pomiarowych po wydruk i tworzenie modeli 3D. Aplikacja pozwala m.in. na projektowanie linii energetycznych wraz z profilami, analizami bezpiecznej wysokości, raportami rozpiętości i zwisu, obciążeniami użytkownika. Program oferuje dynamiczne i zautomatyzowane aktualizacje parametrów profilu lub układu i geometrii poziomej w przypadku wprowadzania jakichkolwiek zmian w projekcie.

Zobacz program Electra w działaniu.

Zalety programu Electra

  • Intuicyjny proces projektowania zgodny ze standardami projektowania infrastruktury lądowej, który w sposób intuicyjny prowadzi projektanta przez wszystkie fazy tworzenia projektu
  • Łatwy w nauce i użytkowaniu – dobrze zorganizowany interfejs zawierający wstążkę i menu pomaga szybko opanować program początkującym użytkownikom, natomiast zestaw narzędzi „toolbox” i wiersz poleceń przyspiesza pracę doświadczonym użytkownikom.
  • Obsługa dużych zbiorów danych – Electra potrafi obsłużyć duże projekty z bardzo długimi liniami energetycznymi w ciągu kilku sekund.
  • Wsparcie pracy zespołowej – prace nad projektem mogą być rozdzielone na wielu członków zespołu, którzy mogą pracować nad projektem jednocześnie.
  • DWG kompatybilny – w 100% zgodność z formatem DWG. Projekt może być modyfikowany narzędziami CAD na dowolnym etapie projektowania, dając projektantowi pełną elastyczność w procesie projektowania.
  • Wybór platformy CAD – Electra współpracuje z AutoCAD, AutoCAD Civil 3D lub AutoCAD Map 3D, a także BricsCAD.

Funkcjonalności

Projektowanie w oparciu o model terenu 3D
Electra obsługuje różne dane cyfrowe z instrumentów geodezyjnych, technologii LIDAR, fotogrametrii i wielu innych formatów danych. Program zawiera przy tym własne narzędzia do tworzenia cyfrowego terenu, aby można było łatwo wymodelować powierzchnie 3D, a następnie wygenerować plany i zaprojektować profile linii przesyłowych.

Wsparcie dla dynamicznej zmiany danych
Automatyczne aktualizacje danych w planie i profilu pozwalają użytkownikom łatwo tworzyć lub edytować geometrię linii przesyłowej i komponentów.

Branżowe standardy i obliczenia
Electra posiada wbudowaną bibliotekę kabli oraz parametry obciążenia, które mogą być zdefiniowane i dostosowane do potrzeb użytkownika. Obliczenia sieci trakcyjnej i narzędzia do analizy naprężeń/ugięć umożliwiają użytkownikom projektowanie, edycję i optymalizację linii przesyłowych. Electra jest bowiem zgodna z normami EN 50423-3-21 i EN 50423-1.

Parametry ugięcia/naprężenia i obciążenia
Wstępnie zdefiniowane parametry obciążenia i wartości ugięć-naprężeń umożliwiają użytkownikom tworzenie szybkich projektów, podczas gdy opcje edycji i dostosowywania dostarczają wiarygodnych wyników lub konkretnych wzorów linii przesyłowych zgodnych z wymogami kraju w którym projekt powstaje.

Analiza danych projektowych
Electra zapewnia analizę bezpiecznych odległości między liniami przesyłowymi a terenem, umożliwia wyświetlanie różnych obliczeń jeśli chodzi o ugięcia w różnych temperaturach i przy różnych siłach rozciągających. Program obsługuje również wizualną kontrolę bezpiecznych odległości pomiędzy przewodami.

Interoperacyjność infrastruktury
Zawarte w Electra narzędzia analityczne dostarczają projektantom kompleksowej informacji i wiedzy o istniejącej infrastrukturze, z którą nowy projekt jest powiązany. W programie można zaprojektować różne wysokości linii przesyłowych analizując jak przecinają się one z drogami, liniami kolejowymi i innymi obiektami.

Raporty danych projektowych i dokumentacja
Program generuje nie tylko raporty rozpiętości, ugięć i naprężeń ale równie szczegółową dokumentację dla planu i profili wraz z dodatkową możliwością kreślenia, etykietowania i innymi możliwościami.

Wsparcie dla danych GIS
Electra ściśle współpracuje z Autodesk AutoCAD Map 3D, dzięki czemu można łatwo zarządzać danymi przestrzennymi istniejącej i projektowanej infrastruktury. Możliwy jest również eksport danych linii przesyłowych do plików SHP, ASCII oraz innych formatów bazodanowych.

Kreślenie
Electra udostępnia wszystkie możliwości kreślenia, aby dostarczać danych projektowych w różnych formach i dla różnych wymagań wydruku.

Elastyczność
Program umożliwia interaktywne modyfikacje i zmiany wielu parametrów na potrzeby obliczeń i edycji napowietrznych linii energetycznych.

Wsparcie różnych platform CAD
Electra współpracuje z AutoCAD, AutoCAD Civil 3D lub AutoCAD Map 3D (w wersjach od 2011 do 2016), a także z platformą BricsCAD (w wersjach V15, V14 i V13).

Skontaktuj się z nami.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Określ poniżej, o czym chcesz porozmawiać, a my oddzwonimy albo odpiszemy.

Interesuje mnie:
Imię (nazwisko mile widziane)
Telefon
E-mail
Firma (opcjonalna)
W celu realizacji zgłoszenia prosimy o zaznaczenie poniższych zgód dotyczących działalności marketingowo/handlowej Arkance Systems Poland Sp z o.o. Jednocześnie informujemy o możliwości ich późniejszego wycofania


Administratorem Twoich danych jest firma Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: RODO