Menu

III Turniej Przedsiębiorcy

Co roku w okresie wakacyjnym firmy działające na łódzkim rynku wzięły udział w kolejnym Turnieju Przedsiębiorcy w siatkówkę. Aby zgłosić firmę wystarczy stworzyć sześcioosobową reprezentację, która w letni weekend ma ochotę pograć w bardzo szczytnym celu. Do turnieju zgłaszają się korporacje ale i małe, rodzinne firmy.

Również i my – Aplikom Team – wzięliśmy udział w tym wydarzeniu.

Organizatorem Turnieju jest Fundacja SŁONIE NA BALKONIE, która od dwóch lat pomaga najmłodszym pacjentom Szpitala im. dr J. Babińskiego w Łodzi. Partnerami Turnieju są BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego i Szkoła Podstawowa nr 162 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Łodzi, gdzie odbywają się rozgrywki eliminacyjne. Sędziuje Łódzka Amatorska Liga Siatkówki Łódzka Amatorska Liga Siatkówki. Patroni Turnieju to portal Siatkowka24.pl , Młodzi w Łodzi oraz Łódź Miasto Innowacji.

Dochód z tegorocznej edycji przeznaczony był na terapię dzieci, które są ofiarami przemocy i pobyt w szpitalu mają za sobą.

Po raz kolejny dziękujemy Fundacji za przygotowanie Turnieju i cieszymy się, że poprzez sportową rywalizację mogliśmy pomóc dzieciom.

Fundacja Słonie na balkonie powstała by pomagać dzieciom z problemami psychicznymi. Pracuje po to, by ratować życie najmłodszych dzieci, które często po traumatycznych przeżyciach tracą rodzinę, dom, poczucie bezpieczeństwa, radość, chęć do życia. Najważniejsi podopieczni Fundacji to pacjenci dziecięcego oddziału Szpitala im. dr J. Babińskiego przy ul. Aleksandrowskiej 159 w Łodzi. Dziecięcy oddział psychiatryczny to miejsce, w którym ratuje się życie najmłodszych dzieci, bo wielu małych pacjentów jest hospitalizowanych po podjęciu próby samobójczej.