Menu

Jak zarabiać więcej na projekcie i skutecznie wyprzedzić konkurencję?

 

#1 Jak zapanować nad nieustającymi zmianami w projekcie?

Jak zapanować nad zmianami projekcie, oddać pracę w terminie i uniknąć kar umownych? Niezbędne jest odpowiednie zaplecze narzędziowe.

Sprawdźmy, jak AutoCAD Civil 3D wspiera automatykę zmian (zmiana w planie sytuacyjny generuje zmiany na profilu – i odwrotnie) oraz automatyczną aktualizację, w tym zestawienia materiałowe czy roboty ziemne. Zobaczmy, jak pomocny podczas przeprowadzania analiz w projekcie jest program AutoCAD Map 3D. W kilku kliknięciach aktualizuje wszystkie analizy buforowe, analizy nałożenia bez żmudnych poprawek ręcznych. Sprawdźmy możliwości narzędziowe Vehicle Tracking do automatyzacji tworzenia parkingu i wizualizacji trajektorii ruchu pojazdów. Software posiada przystosowane narzędzia do zmian, które ułatwiają szybkie zmniejszenie miejsc parkingowych, przycięcie obszaru parkingowego lub dodanie miejsc dla inwalidów, które są już oznaczone w programie. Przy jakichkolwiek zmianach projektu drogi lub ronda, trajektorią ruchu pojazdu sprawdzimy, czy naniesione automatycznie poprawki są właściwe.

 

#2 Jak wyeliminować błędy w projekcie i uniknąć niezaplanowanych kosztów?

Błędy w projekcie mogą się pojawić na każdym etapie prac. Sprawdźmy, jak z programem Urbano zamienimy zwykłe kreski na zamknięte wieloboki oraz jak wykorzystując funkcję konwertującą tekst na atrybut poradzimy sobie z automatycznym przydzieleniem numerów działek do każdego z wieloboków. Zobaczmy, jak szybko możemy zaimportować plik Excela (np. z danymi właścicieli). W Urbano przeprowadzimy automatycznie analizę służebności działek. Wystarczy jedynie wczytać plik ewidencji i wykonać analizę przecięcia działek z buforem. Co więcej, każda kolejna zmiana nie spowoduje stracenia ogromnej ilości czasu, bo ponowną analizę służebności wykonamy w kilku kliknięciach. W efekcie unikniemy żmudnych poprawek, ręcznego wprowadzania danych oraz dodatkowych kosztów wynikających z opóźnień.

Każdy projektant przystępując do projektowania powinien posiadać powierzchnię terenu. Niestety otrzymane informacje od biur geodezyjnych mogą okazać się niewystarczające bądź po prostu takie, które nie będą wiernie odzwierciedlały rzeczywistości. Efekt? Praca na niedokładnych danych przestrzennych, co w przyszłości może generować błędy i kolizje pomiędzy poszczególnymi elementami. Zobaczmy, jak te błędy można wyeliminować już na samym początku. Wystarczy niewielka inwestycja w drona, urządzenie do zdjęć oraz wykorzystanie specjalistycznych funkcji ReCap Pro. Program umożliwia dokładne odwzorowanie terenu z różnymi przeszkodami terenowymi i pojawiającymi się na bieżąco zmianami, a tym samym ogranicza ilość błędów do zera.

Sprawdźmy, jak Navisworks Manage umożliwia tworzenie spójnego modelu koordynacyjnego z danych różnych formatów oraz wykrywanie kolizji pomiędzy poszczególnymi elementami w projekcie (np. pomiędzy zaprojektowaną drogą a już istniejącą siecią). W efekcie szybko wprowadzimy ewentualne poprawki i unikniemy płacenia odszkodowania. Dzięki Navisworks przewidzimy błędy w złożonym projekcie, a następnie je rozwiążemy jeszcze przed przystąpieniem do budowy.

 

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie przybliżą szczegóły.

KONTAKT

 

Anetta Małkowska

Telefon: 42 288 16 09
E-mail: anetta_malkowska@aplikom.com.pl

Centrala

Telefon: 42 288 16 00
E-mail: aplikom@aplikom.com.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Imię i nazwisko:
Telefon:
Adres e-mail:
Nazwa firmy:
W celu realizacji zgłoszenia prosimy o zaznaczenie poniższych zgód dotyczących działalności marketingowo/handlowej Arkance Systems Poland Sp z o.o. Jednocześnie informujemy o możliwości ich późniejszego wycofania


Administratorem Twoich danych jest firma Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: RODO