Menu

Konkurs „AutoCAD 2016 – Dodaj sobie ekstra wymiar” zakończony.

Konkurs AutoCAD 2016 - Dodaj sobie ekstra wymiar

 

Miło nam poinformować, że komisja konkursowa wybrała zwycięską anegdotę. Autorem jest Pan Wojciech Łoś, a brzmi ona następująco:

Po otrzymaniu od geodety mapy (wektorowej w formacie dxf) i podłączeniu jej jako XREF (mimo ustawienia skali 1:1) okazało się, że w żaden sposób „nie chce siedzieć. Ani w jedną ani w drugą, chociaż w każdym z plików współrzędne się zgadzały. Po wielu bezowocnych próbach ,wszystkich pracowników biura, spostrzegłem, że problem jest banalny ale nie oczywisty. Pliki miały różne układy pomiarowe. Mapa miała układ imperialny (calowy), a zagospodarowanie terenu metryczny (metry).”

Spodobały nam się także następujące anegdoty:

„Pracowaliśmy nad wizualizacją architektoniczną w AutoCAD 3D. Stworzyliśmy model domu z dużym ogrodem w którym były drzewa i inne rośliny. Po wyeksportowaniu projektu do 3DMaxDesign okazało się, że drzewa urosły do niebotycznych rozmiarów a dom wyglądał jakby mieszkały w nim mrówki. Byliśmy przerażeni. Tydzień głowiliśmy się nad tym problemem, a rozwiązanie okazało się trywialne. Wystarczy tylko odpowiednio ustawić opcję przeskalowania obiektów aby wszystko wróciło do normy. Śmialiśmy się z tego przez kolejnych kilka dni.”

„Przerażało mnie rozpoczęcie pracy z AutoCADem. Gdy podglądałem kolegów projektowanie wyglądało na bardzo skomplikowane. W końcu nadszedł dzień, że i ja miałem zacząć pracować z AutoCAD. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że wszystko jest bardzo intuicyjne a ja nauczyłem się posługiwać programem w tydzień. Dziś jestem najlepszym projektantem w firmie a koledzy często przychodzą podpytać mnie o niektóre funkcje.”

„Gdy w roku 1990 przyniosłem do firmy pierwszy komputer wszyscy pytali po co mi to. Ja dumnie odpowiadałem, że będę na tym projektował w programie AutoCAD. Koledzy pukali się w czoło i z politowaniem mówili po cichu „wariat”. Ja jednak uparłem się, twierdząc, że to przyszłość branży. Dzisiaj nikt już nie pamięta tamtych chwil a współpracownicy nie wyobrażają sobie powrotu do deski kreślarskiej.”

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcy i zarazem dziękujemy wszystkim uczestnikom.

 

Pokaż treść Regulaminu