Menu

Skok w przyszłość – przegląd programów Autodesk w chmurze dla przemysłu

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się i pisze o możliwościach pracy na plikach znajdujących się w chmurze. Autodesk, podobnie jak inne, duże firmy, dostrzega ten trend, dlatego stale rozbudowuje portfolio narzędzi dostępnych online.

Pierwszym takim rozwiązaniem był dysk Autodesk, pozwalający na przechowywanie i udostępnianie plików. To jednak było zdecydowanie za mało, dlatego postanowiono pójść dalej. Kolejną propozycją były aplikacje Fusion 360 i AutoCAD 360, w pierwszej wersji pozwalające jedynie na proste modelowanie 3D (Fusion 360) i przegląd dokumentacji 2D (AutoCAD 360). Z czasem do portfolio dołączyły kolejne produkty a te, które zostały już przeniesione do chmury były sukcesywnie rozwijane.

Obecnie istnieje wiele rozwiązań dostępnych online. Jest ich na tyle dużo, że zwykły użytkownik może pogubić się w tym co może w nich zrobić oraz jakie możliwości oferują.

Poniższa prezentacja stara się usystematyzować wiedzę na temat bezpieczeństwa i technologii dostępnych w chmurze oraz pokrótce przedstawić podstawowe narzędzia.