Menu

Relacja z Konferencji „Implementacja BIM w projektach infrastrukturalnych. Aspekty praktycznych zastosowań”

W dniu 16 października 2018 roku na terenie centrum konferencyjnego hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach, odbyła się konferencja „Implementacja BIM w projektach infrastrukturalnych. Aspekty praktycznych zastosowań” organizowana przez firmę Aplikom. Wydarzenie połączyło wymiar teoretyczny i praktyczny projektowania. Prelegenci z Polski i Chorwacji udowadniali, że BIM to nie chwilowa moda, tylko konieczność.

Po powitalnej kawie i rejestracji gości, punktualnie o godzinie 10:00, wydarzenie otworzył dyrektor ds. rozwoju w firmie Aplikom, Marek Majewski.

Prelekcje rozpoczął przedstawiciel firmy StudioARS – Dražen Galić, wprowadzając do tematu przygotowania projektu BIM w projekcie wielobranżowym. Temat kontynuowali Rino Nemarnik, Marek Majewski i Magdalena Szewczyk-Szeliga, przeprowadzając zgromadzone audytorium, przez kolejne punkty tego procesu, przy wykorzystaniu oprogramowania Autodesk AEC Collection. Kolejne wystąpienia dotyczyły koordynacji BIM projektu wielobranżowego przy użyciu programu Navisworks, oraz współpracy w projekcie wielobranżowym na platformie BIM 360 Docs.

Na wydarzeniu nie zabrakło prelekcji naszych partnerów. Joanna Karczewska, prezentowała doświadczenia Przedsiębiorstwa Usługowo Projektowego Somex – wieloletniego klienta firmy Aplikom. Jerzy Pacześniak z firmy TPI, przybliżał możliwości wykorzystania technologii pomiarowych 3D w branży infrastrukturalnej, przy wykorzystaniu skanerów 3D amerykańskiego producenta firmy FARO. Sesje sponsorskie zakończyło wystąpienie reprezentanta firmy HP Macieja Misiewicza, opowiadającego o innowacyjnych rozwiązaniach wspierających projektowanie, oraz o nowinkach w dziedzinie wydajności i bezpieczeństwa danych.

W czasie konferencji miała miejsce, pierwsza prezentacja nowej wersji programu do projektowania sieci wod-kan Urbano, oznaczonego numerem 10.

Podczas wydarzenia zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się ze stacjami roboczymi dostarczonymi przez firmę HP, skanerem 3D, oraz dronem prezentowanymi przez firmę TPI.

Spotykanie zakończyło się bardzo miłym akcentem, kiedy to po lunchu, większość uczestników powróciła do sali konferencyjnej, przez długi czas prowadząc rozmowy z prelegentami.

Dziękujemy partnerom i patronom medialnym za wsparcie oraz wszystkim gościom za przybycie.

 

Pełna galeria zdjęć z konferencji znajduje się poniżej: