Menu

Relacja z wydarzenia „Projektowanie infrastruktury w praktyce” – 7 listopada 2017

W dniu 7 listopada 2017 roku na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyła się konferencja „Projektowanie infrastruktury w praktyce” we współpracy firmy Aplikom i CGS Labs. Wydarzenie połączyło wymiar teoretyczny i praktyczny projektowania, co udowodnili prelegenci z Polski i Słowenii, którzy pokazali możliwości programów do projektowania infrastruktury liniowej – Plateia, Ferrovia i Aquaterra.

Wydarzenie otworzyły prezentacje Prezes Zarządu firmy Aplikom – Agnieszki Marciniak oraz założyciela i Prezesa CGS Labs – Matjaža Šajn. O kilka słów poproszono również przedstawicielkę ambasady Słowenii w Polsce. Maja Šegota przedstawiła zaproszonym gościom dotychczasowe obszary współpracy polsko – słoweńskiej.

Prelekcje rozpoczął przedstawiciel firmy CGS Labs – Leon Leban, któremu w ciągu zaledwie kilku lat wraz z zespołem deweloperskim udało się opracować oprogramowanie do projektowania i utrzymania linii kolejowych. Do przerwy kawowej prezentację poprowadził inżynier systemów CAD w firmie Aplikom – Paweł Lesiak. Sesja obejmowała najważniejsze zagadnienia w zakresie projektowania i modernizacji dróg w programie Plateia. Po przerwie swoje prelekcje poprowadzili Magdalena Szewczyk – Szeliga w obszarze specyfiki oprogramowania Ferrovia oraz Marek Majewski przedstawiający możliwości programu Aquaterra. Blok został zakończony prezentacją handlową Jarosława Rystawa oraz rozdaniem nagród zaproszonym gościom.

Na wydarzeniu nie zabrakło prelekcji partnerskiej, poprowadzonej przed przedstawiciela firmy Lenovo – Łukasza Rutkowskiego.

W drugiej części sala konferencyjna na terenie ŁSSE została podzielona na trzy części, a w każdej z nich poprowadzono sesję praktyczną oprogramowania Plateia, Ferrovia i Aquaterra. Wśród prelegentów znalazł się również klient Aplikom – Robert Paciorek z firmy TRIAKTRISA.

Podczas wydarzenia zaproszeni goście mieli okazję przetestować działanie monitorów interaktywnych, skanerów, stacji roboczych Lenovo, a także porozmawiać z przedstawicielami firmy Aplikom w zakresie kupna oprogramowania oraz dedykowanego szkolenia.

Dziękujemy partnerom i patronom medialnym za wsparcie oraz wszystkim gościom za przybycie.

 

Pełna galeria zdjęć z konferencji znajduje się poniżej: