Menu

XVII Sympozjum Energetyka Bełchatów – relacja

W dniach 7-8 września br. odbyło się XVII Sympozjum Naukowo-Techniczne Energetyka Bełchatów 2015. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 700 ekspertów i specjalistów oraz 83 wystawców, reprezentujących firmy oraz instytucje związane z branżą energetyczną. Wydarzenie kierowane było do przedstawicieli elektrowni, elektrociepłowni, ciepłowni, zakładów energetycznych, elektrociepłowni przemysłowych, dużych zakładów przemysłowych oraz firm współpracujących z branżą oferującą nowoczesne technologie i urządzenia.

W ramach sympozjum odbyły się 4 debaty i 11 paneli dyskusyjnych, podczas których omawiano aktualną sytuację w branży energetycznej oraz czekające ją wyzwania. Rozmawiano o największych inwestycjach w polskiej energetyce, przyszłości energetyki i ciepłownictwa, najnowszych technologiach i o tym, co dzisiaj oznacza innowacyjność.

Wśród partnerów konferencji był również Aplikom – Autodesk Gold Partner, który na swoim stoisku konsultacyjnym doradzał na co należy zwrócić uwagę decydując się na wdrożenie rozwiązań informatycznych do projektowania infrastruktury.

Sławomir Gabryjeluk z firmy Autodesk wygłosił poadto prelekcję pt. „Przykłady zastosowania zaawansowanych narzędzi inżynierskich Autodesk Infrastructure Design Suite oraz Autodesk Plant Design Suite pozwalających optymalizować procesy operacyjne, produkcyjne i inwestycyjne w sektorze wydobycia, wytwarzania i dystrybucji.”