Menu

Pomimo rosnącego znaczenia cyfrowych modeli w procesach planowania, nie zawsze wiadomo, jakie narzędzie wykorzystać do trójwymiarowego modelowania. Dlatego uruchomiliśmy cykl krótkich filmów o modelowaniu 3D dla każdej skali miasta oraz narzędziach, które pomogą osiągnąć zamierzony efekt. Dostęp do materiałów video po wypełnieniu formularza jest nieograniczony.

Czytaj dalej

Na funkcjonowanie miasta wpływa wiele elementów. Część z nich jest niewidoczna, tak jak infrastruktura podziemna. Ta skomplikowana sieć połączeń wzajemnie się krzyżujących i nakładających bywa problematyczna do zobrazowania. Wykorzystując oprogramowanie do tworzenia trójwymiarowych modeli miast, podejrzyj cały przebieg infrastruktury 3D pod ziemią.

Czytaj dalej

Sprawdź, jak dane pochodzące ze skaningu laserowego można zastosować w praktyce przy tworzeniu koncepcji zagospodarowania terenu. Zbuduj trójwymiarowy model na podstawie Numerycznego Modelu Terenu. Dzięki niemu zdobędziesz informacje o ekspozycjach i spadkach terenu, a tych danych tak łatwo nie odczytasz z płaskiej mapy.

Czytaj dalej

Przekonaj się, że zamiast obszernego opisu, wystarczą jedynie obrazy. Dlatego pokaż różne warianty inwestycji. Dzięki temu poprawisz jakość komunikacji z mieszkańcem, inwestorem i decydentem. Sprawdź, jak ukazać różne opcje zagospodarowania terenu, przedstawiając je w wersji trójwymiarowej bez zbędnych słów.

Czytaj dalej

Sprawdź, jak korzystając z ogólnodostępnej bazy danych przestrzennych możesz stworzyć model 3D dla dowolnego obszaru na całym świecie. Wystarczy wybrać interesujący teren, poczekać nie dłużej niż kilka sekund, by mieć komplet danych do swojej dyspozycji.

Czytaj dalej

Długość cienia w danym momencie ma duży wpływ na powstawanie inwestycji. Sprawdź, jak w łatwy sposób zobaczyć rozkład cienia o dowolnej porze dnia w każdym dniu w roku. To niezwykle cenna wskazówka przy wyborze lokalizacji nowych inwestycji.

Czytaj dalej

Sprawdź, jak szybko stworzyć model zabudowy miasta w 3D z płaskich danych przestrzennych. Przekonaj się, że wystarczą dane GIS 2D do wymodelowania dowolnego fragmentu miasta w trójwymiarze, korzystając wyłącznie z wartości dopisanych atrybutów.

Czytaj dalej