Menu

W ostatnim nagraniu webinarium zastanowimy się, jak księgować licencje oprogramowania Autodesk? Czy konieczna jest amortyzacja? Jak rozpoznać zakup subskrypcji zawierające również licencje do programu komputerowego dla celów podatkowych? Czy fakturę za zakup subskrypcji można zaksięgować jako koszt uzyskania przychodu? To jedne z najczęściej zadawanych pytań, na które opowiemy w czwartym webinarium cyklu.

Czytaj dalej

Co czwarty klient, zdecydowany na licencje czasowe Autodesk, pyta o możliwość finansowania zakupu w formie leasingu. Czy taka opcja jest możliwa? Odpowiedź brzmi – TAK! Finansowanie licencji czasowych może obejmować transakcje leasingu operacyjnego i finansowego, a także pożyczki.

Czytaj dalej

Autodesk w zeszłym roku wprowadził zmianę, której konsekwencje nadal budzą wiele niepewności. Użytkowanie wieczyste oprogramowania zamieniono na licencje czasowe. O skutkach tej zmiany wspominaliśmy w poprzednim webinarium.

Czytaj dalej

Licencje czasowe to jedna z najważniejszych zmian wprowadzonych przez Autodesk. Pomimo, że wieczyste użytkowanie oprogramowania wycofano w ubiegłym roku, nadal temat budzi wiele wątpliwości. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Czytaj dalej