Menu

WiseImage

Programy WiseImage oraz WiseImage PRO są obecnie najbardziej zaawansowanymi na polskim rynku edytorami dokumentów rastrowych (czyli np. powstałych po procesie skanowania).

Oprogramowanie to wprowadza ideologię i styl edycji obiektów rastrowych, takie same jak w programach typu CAD stosowane są dla wektorów. Działa w środowisku AutoCAD lub jako niezależna aplikacja na Windows.

Dostępne są 2 wersje programu WiseImage:

 • WiseImage (standard)
 • WiseImage Pro

Program WiseImage / WiseImage PRO pozwala na kompleksową pracę nad zeskanowaną dokumentacją:

 • począwszy od poprawy jakości, m.in.:
  • selektywne usuwanie zanieczyszczeń i nieciągłości,
  • kalibrację,
  • łączenie skanów,
  • zmiana rozmiaru i rozdzielczości,
  • separacja i redukcja kolorów,
  • prostowanie.
 • poprzez edycję treści dokumentu:
  • możliwość pełnej edycji obiektów rastrowych i wektorowych (zmiana cech, usuwanie obiektów i wstawianie nowych, rozbudowane tryby wyboru oraz tryby lokalizacji)
  • rozpoznawanie i edycja symboli rastrowych (i wektorowych)
  • importowanie lub eksportowanie wektorowych rysunków (CAD) w formatach np. DWG, DXF, DGN
 • po wektoryzację:
  • ręczną, półautomatyczną lub automatyczną (w wersji PRO) z szeroką gamą możliwych ustawień, w tym separacją na warstwy,
  • automatyczne wektoryzowanie „w locie” wybranych obszarów rastrowych (w wersji PRO),
  • rozpoznawanie tekstów (w wersji PRO)
  • korekcję uzyskanych wektorów oraz tekstu. (w wersji PRO)
 • i dostosowanie programu do indywidualnych potrzeb dzięki „Open Architecture”, która jest przełomowym krokiem w dziedzinie automatyzacji procesu projektowania i tworzenia nowych poleceń w trybie wsadowym. Użytkownik może tworzyć swoje własne procedury i aplikacje wykorzystując edytor języka Java i Visual Basic. Dodatkową zaletą jest możliwość wykorzystania edytora HTML.

Wszystkie te funkcje są łatwe w użyciu i nie wymagają żadnego dodatkowego programu CAD.

WiseImage Standard

WiseImage for Windows – CAD z rastrem
Rzeczywista funkcjonalność CAD’a z pełną, inteligentną obsługą obrazów rastrowych w jednym programie!

 • Tam, gdzie CAD wymaga przetwarzania obrazów rastrowych
 • Najlepsze narzędzia do obróbki rastrów i wektorów
 • Automatyczna konwersja R2V i V2R
 • Wygląd i cechy aplikacji CAD 2D
 • Inteligentny wybór i edycja rastra
 • Otwarta architektura z interfejsem COM
 • Bezpośrednia obsługa skanerów
 • Przetwarzanie wsadowe

WiseImage staje się perfekcyjną kombinacją aplikacji CAD 2D i programu do przetwarzania obrazów rastrowych. Łączy idealnie rastry i wektory, produktywność i precyzję, funkcjonalność CAD’a i obróbkę rastrów – wszystko w jednym, wyważonym cenowo programie.

Teraz WiseImage jest również bardzo dobrą aplikacją CAD jak Twój ulubiony pakiet CAD’owski. Połączenie w jednym programie typowego CADowskiego interfejsu (z linią poleceń, arkuszami i rzutniami) z super wydajnym przetwarzaniem rastra daje w efekcie aplikację o nieporównanie szerszych możliwościach od dostępnych do tej pory w standardowym połączeniu CADa z nakładką rastrową. WiseImage 11 przetwarza pliki DWG, dokładnie tak, jak program CAD oraz przetwarza pliki rastrowe jak najlepszy program tego typu. To czyni WiseImage’a 11 ujednoliconym, jednostopniowym rozwiązaniem dla szerokiego zakresu aplikacji tematycznych – wśród nich można wymienić takie dziedziny jak GIS, architektura, konstrukcje, mechanika, przetwarzanie zdjęć lotniczych oraz satelitarnych, kataster i wiele innych.

Łatwe skanowanie do aplikacji CAD
Skanery wielkoformatowe generują wysokiej jakości czarno-białe, w skali szarości oraz kolorowe obrazy rastrowe. Aby efektywnie przenieść zeskanowane rysunki do programu CAD, niezbędne jest wydajne oprogramowanie służące do ich obróbki; perfekcyjnym rozwiązaniem tego problemu jest WiseImage. Posiada wbudowany moduł zwany WiseScan, który jest kompatybilny z większością skanerów wielkoformatowych. Oczyszczanie, korekcja, kalibracja, redukcja głębi bitowej oraz konwersja z rastra do wektora dokonywana dzięki WiseImage pozwala wyeliminować powtarzalne i czasochłonne czynności.

Wysoka jakość oraz precyzja: przetwarzanie obrazu w najlepszym wydaniu
Precyzyjna kalibracja jest niezbędna podczas przetwarzania zeskanowych rysunków. WiseImage oferuje szereg narzędzi służących do obrania najlepszej metody obróbki, importowania wartości koordynatów lub ręcznego przypisywania pozycji punktu. Wysokiej jakości algorytmy transformacji geometrycznej dostarczają bardzo dokładnych rezultatów.Obrazy kolorowe są ogromne pod względem rozmiaru, zatem istotne jest minimalizowanie ich wielkości. WiseImage potrafi to robić bez jakiejkolwiek straty na jakości. Kolorowe obszary mogą zostać zespolone w oparciu o podobieństwo barw lub w odniesieniu do częstości ich występowania. Dzięki tej technologii liczba kolorów w obrazie może zostać zredukowana z milionów do dziesiątek.

W programie WiseImage możliwe jest obcinanie, zmiana rozdzielczości, skalowanie, prostowanie, kalibracja obrazów kolorowych i w odcieniach szarości. Możliwa jest zmiana jasności, kontrastu, odcienia, nasycenia, gamy kolorów, poprawa jakości obrazu oraz naniesienie filtrów. Użytkownicy mogą w prosty sposób zarządzać kolorami obrazu oraz tworzyć lub edytować pliki LUT używając Klasyfikatora Kolorów. Łatwo jest edytować, konstruować oraz dodawać informacje do obrazów, a nawet rasteryzować wektory w celu generowania plików rastrowych tak często, jak konieczne jest zachowanie zgodności. Łączenie obrazów monochromatycznych oraz kolorowych również ogranicza się do paru kliknięć.

Inteligentne Obiekty rastrowe oraz śledzenie
WiseImage oferuje szereg narzędzi do pracy z danymi rastrowymi oraz wektorowymi. Jedno z nich to unikalna technologia pozwalająca na wybranie określonych obiektów rastrowych lub wyodrębnianie ich na inną warstwę. Bazuje ono na inteligentnej selekcji oraz na możliwości wyboru Inteligentnych Obiektów (tekst, kreskowanie, linie). Wbudowane narzędzie OCR potrafi rozpoznawać znaki oraz cyfry w obszarze, który użytkownik poddaje edycji. WiseImage pozwala również na użycie zewnętrznego oprogramowania OCR.

WiseImage posiada zaawansowane narzędzie śledzące (półautomatyczna – interaktywna konwersja rastra do wektora) do pracy z obrazami kolorowymi, w odcieniach szarości oraz monochromatycznymi. Dodatkowo aby ułatwić śledzenie obiektów graficznych w programie WiseImage, możliwe jest rozpoznawanie elementów rastrowych przypominających swoim kształtem wzorce wektorowe. Wybierz kształt rastrowy a WiseImage automatycznie dopasuje odpowiadający obiekt wektorowy z domyślnej Biblioteki Symboli lub niestandardowej biblioteki stworzonej na potrzeby użytkownika. Śledzenie polilinii pozwala na automatyczne rozpoznawanie kierunku śledzenia.

Stworzony dla użytkowników CAD i GIS
WiseImage jest w pełni wyposażony w typowe dwuwymiarowe narzędzia CAD. Posiada zaawansowane wsparcie dla Rzutni, Widoków oraz Warstw. Możliwości rysowania oraz edycji wektorów są porównywalne do każdego zaawansowanego „płaskiego” systemu CAD. Obiekty wektorowe, takie jak Tekst czy wymiarowanie, mogą mieć przypisane Style, podobnie jak np. w AutoCAD. WiseImage pozwala na odczyt oraz zapis najpopularniejszych formatów CAD i GIS. Możliwości wymiany danych programu WiseImage, pozwala na sprawną ich migrację z aplikacji CAD lub GIS do programu WiseImage.

WiseImage Pro

WiseImage PRO to rozszerzona wersja aplikacji WiseImage.

Automatyczna wektoryzacja
Zaawansowana wersja programu WiseImage to WiseImage Pro. Pozwala na automatyczną konwersję zeskanowanych rysunków do plików w formacie CAD, jeden po drugim lub w sposób wsadowy – nawet w trybie nienadzorowanym. Konwersja, po dopasowaniu parametrów we wzorcu wraz z możliwością podglądu efektów pozwala na uzyskanie bardzo zadowalających rezultatów. Wzorce mogą być nazwane, zapisane i wykorzystane na żądanie. Oryginalne lub niestandardowe style linii, długości, wysokości tekstu, style kreskowania są zachowane podczas konwersji. Wektoryzacji ulegną linie, polilinie, łuki, okręgi, tekst oraz wypełnienia (bloki).

Narzędzia poprawy elementów wektorowych
WiseImage Pro posiada obszerny zestaw narzędzi do korekcji wektorów uzyskanych w wyniku konwersji rastra do wektora. Są to między innymi: łączenie grupy wektorów w obiekty zadanego typu (np. fragmenty łączone w łuk lub okrąg), przycinanie, rozciąganie.

Otwarta architektura
WiseImage wprowadza rewolucyjny przełom w sposobie jaki otwarta architektura oraz technologia ActiveX może zostać użyta do automatyzacji i tworzenia skryptów, pozwalających na adaptację programu do konkretnych zadań lub wyeliminowania czasochłonnych, powtarzalnych operacji. Interfejs COM, jak również wbudowany edytor skryptów otwiera nowe horyzonty dla projektantów zewnętrznych aplikacji oraz dla użytkowników zaawansowanych. Nie istnieje podobne oprogramowanie CAD z możliwością edycji obrazu rastrowego oraz funkcją wektoryzacji oferującą otwarty interfejs programowania.

WiseImage PRO posiada ponadto wszystkie atrakcyjne funkcje wersji PRO GEO:

 • Adaptacyjne Zamazywanie
 • Segmentacja
 • Konwersja Rastra do Konturu
 • Zbieranie Polilinii
 • Ustalanie Wysokości
 • Widok 3D

Porównanie

WiseImageWiseImage Pro
Formaty plików
Formaty plików rastrowych:
TIFF, Multipage TIFF, Georeferenced TIFF, BMP, JPG/JPEG, JP2/JPK (JPEG2000), PNG, PDF, PCX (ZSoft PCX), RLC, CAL, CG4, GP4, MIL, CIT, Multipage CIT, ECW, C4, CT4, T4, TG4, SID (LizardTech SID File), WORLD FILE
TAKTAK
Formaty plików wektorowych:
DGN (Microstation Design File); VC4, VC5 (Spotlight 3X/2X); SHP (ESRI shape-file); PLT (HPGL/2Plot File); EMF; CGM; NSNMT
TAKTAK
Formaty plików hybrydowych:
CWS, CWT (Wiselmage Colour Workspace),WS (Spotlight 3X/2X Workspace),DWG, DXF (AutoCAD 2010/2007/2004/2002/2000/R14)
TAKTAK
Formaty plików hybrydowych:
DWF (AutoCAD Design Web Format)
TAKTAK
Cechy dokumentów
 Używanie szablonów TAK TAK
 Układ współrzędnych, warstwy, typy linii, style tekstu, schowek TAK TAK
 Komendy szybkiej modyfikacji Lokalnego Układu Współrzędnych (Ustaw LUW według…); ikona Lokalnego Układu Współrzędnych TAK TAK
 Widoki i rzutnie, tworzenie i polecenia obsługi TAK TAK
 Automatyczny zapis i odzyskiwanie, purge TAK TAK
Poprawa jakości i edycja   
Filtry kolorowe: rozmyj, wyostrz, uśrednij, rozmyj adaptacyjnieTAKTAK
Filtry monochromatyczne: usuń zanieczyszczenia; wypełnij dziury; pogrubianie; pocienianie; wygładzanie; inwersja; konturTAKTAK
Filtr monochromatyczne: Wypełnianie przerw w liniachTAKTAK
Prostowanie; korekcja na 4 punkty; zmiana rozdzielczości i rozmiaru; przycinanie; obracanie; lustrzane odbicieTAKTAK
Automatyczna korekcja obrazówTAKTAK
Tryb rysowania rastrem; zamiana wektorów na obrazy kolorowe, mono i w skali szarości; łączenie obrazów kolorowych, mono i w skali szarości; wypełnianie na obrazach monoTAKTAK
Wypełnianie na obrazach kolorowychTAKTAK
KalibracjaTAKTAK
Dodatkowe funkcje przetwarzania obrazów kolorowych
Binaryzacja adaptacyjna i ręczna, separacja kolorów, redukcja kolorów, klasyfikator kolorów, korekcja Gamma
TAKTAK
SegmentacjaNIE TAK
Wybór danych rastrowych   
Przez pojedyncze wskazanie (z automatycznym rozpoznaniem typu obiektu); oknem lub wielobokiem; prostokątem lub wielobokiem przecinającym, krawędzią przecinającą, itdTAKTAK
Wybór symboli rastrowych (na obrazach monochromatycznych), wybór pędzlem, zaznacz przez konturTAKTAK
Wybór hybrydowy i modyfikacja obiektów rastrowychTAKTAK
Inteligentny wybór obiektów (WiseObject)NIETAK
Linia poleceń, wybór i edycja na wzór AutoCAD’aTAKTAK
Edycja danych rastrowych i wektorowychTAKTAK
Edycja wektorów   
Rysowanie punktów, linii, okręgów, łuków, polilinii, prostokątów liniami o różnej grubości i typie, tekstów jedno i wielowierszowych, wymiarów, bloków, strzałek i kształtów wypełnień użytkownika. Tworzenie zaokrągleń i fazowań, pomiary obiektówTAKTAK
Obiekty konstrukcyjne (prosta, promień), duży promień i łuk w wymiarowaniuTAKTAK
Edycja poliliniiTAKTAK
Tryby lokalizacji do rastra i wektora, lokalizacja biegunowa, tryb orto, lokalizacja do siatkiTAKTAK
Śledzenie lokalizacjiTAKTAK
Kopiowanie właściwości obiektówTAKTAK
Automatyczna korekcjaTAKTAK
Półautomatyczna wektoryzacja 
Śledzenie rastra polilinią, automatyczne rozpoznawanie kierunku śledzenia TAK  TAK
Śledzenie linii rastrowych, łuków, okręgów, polilinii, konturów, kreskowania na monochromatycznych, w skali szarości i kolorowych obrazach TAK TAK
Śledzenie symboli (na monochromatycznych obrazach) TAK TAK
Automatyczna wektoryzacja NIE TAK
Automatyczna wektoryzacja kolorów NIE TAK
Automatyczna konwersja rastra na kontury NIE TAK
Rozpoznawanie tekstu NIE TAK
ABBYY FineReader 9 OCR Engine oraz obsługa zewnętrznego programu OCR NIE TAK
Znajdź i Zamień obiekty wektorowe i rastrowe na obrazach kolorowych, w skali szarości i monochromatycznych TAK TAK
Korekcja obiektów wektorowych 
Automatyczna korekcja: przywracanie punktów przecięcia, dopasowywanie, łączenie obiektów, usuwanie małych obiektów wektorowych NIE TAK
Interaktywna korekcja: łączenie obiektów w linie, łuki, okręgi i polilinie. Korekcja rozpoznanego tekstu NIE TAK
Korekcja polilini NIE TAK
Zbierz polilinie NIE TAK
Porządkowanie poziomów i widok 3D NIE TAK
Automatyzacja
Studio skryptów i poleceń wsadowych TAK TAK
DDE, interfejs COM TAK TAK
Otwarta architektura (WIOA), tworzenie, debagowanie, i wykonywanie skryptów NIE TAK
Uruchamianie zabezpieczonych (na numer licencji) skryptówTAKTAK
Bezpośrednia obsługa skanerów Colortrac, Contex, Graphtec i wszystkich zgodnych z TWAIN TAK TAK
Platforma pracy
Polska wersja językowa TAK TAK
Windows XP, Windows Vista, Windows 7 TAK TAK
AutoCAD: 2008/2009/2010/2011 TAK TAK

  Skontaktuj się z nami.

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Określ poniżej, o czym chcesz porozmawiać, a my oddzwonimy albo odpiszemy.

  Interesuje mnie:
  Imię (nazwisko mile widziane)
  Telefon
  E-mail
  Firma (opcjonalna)
  W celu realizacji zgłoszenia prosimy o zaznaczenie poniższych zgód dotyczących działalności marketingowo/handlowej Arkance Systems Poland Sp z o.o. Jednocześnie informujemy o możliwości ich późniejszego wycofania


  Administratorem Twoich danych jest firma Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: RODO