Menu
Arkance Kontinuum_obrazek

ZINTEGEROWANY CYKL ŻYCIA PROJEKTU INFRASTRUKTURALNEGO

Podczas cyklu webinariów pokażemy jak Kontinuum Arkance Systems wspiera inwestycje infrastrukturalne na każdym z etapów prac (koncepcje korytarzy i STEŚ, modelowanie i koordynacja, realizacja i utrzymanie). Przekonaj się jak każdy z interesariuszy kontraktu zyskuje na wykorzystaniu rozwiązań wspomagających przepływ informacji w ramach BIM.

Cykl Webinariów

Najbliższe webinarium

BIM na Budowie - zarządzanie informacją na budowie - efektywne wykorzystanie maszyn budowlanych

Na kolejnym z webinariów porozmawiamy o tym jak efektywnie korzystać z zaawansowanych technologii na budowie infrastrukturalnej.

Zagadnienia jakie poruszymy to:

  • park maszyn a systemy sterowania;
  • czy można wykorzystać AR na maszynach budowlanych;
  • jak efektywnie korzystać z systemów pomiarowych;
  • VR/MR na budowie;
  • kierunki rozwoju technologii w budownictwie.

 

6.04.2020

13:00

 

 

Webinarium poprowadzi:

Arkadiusz Leśko - Inżynier budownictwa z wszechstronnym doświadczeniem jako BIM Koordynator/Manager, zarówno po stronie biur projektowych oraz wykonawców. Przez ostatnie lata wspierał inicjatywę i rozwój BIM u jednego z dominujących Generalnych Wykonawców. Skoncentrowany na wszechstronnych, interdyscyplinarnych rozwiązaniach wspierających złożone procesy inwestycyjne. Obecnie zaangażowany w rozwój i usprawnienie komunikacji w środowiskach CDE, pomiędzy systemami IT a urządzeniami oraz maszynami budowlanymi wiodących producentów. Pasjonata rozszerzonej rzeczywistości, rozwiązań autonomicznych, mobilnych i innych innowacyjnych rozwijających budownictwo.

Zapisz się na webinarium

Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Telefon
Adres e-mail
W celu realizacji zgłoszenia prosimy o zaznaczenie poniższych zgód dotyczących działalności marketingowo/handlowej Arkance Systems Poland Sp z o.o. Jednocześnie informujemy o możliwości ich późniejszego wycofania


Administratorem Twoich danych jest firma Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: RODO

Kolejne webinaria z cyklu

Webinarium odbędzie się z udziałem gościa specjalnego – specjalisty firmy Sitech (wchodzącej w skład grupy Arkance). Porozmawiamy o praktycznym zastosowaniu urządzeń do rozszerzonej rzeczywistości oraz systemów pomiarowych.

Dostęp do nagrań z poprzednich webinariów

Webinarium przybliży rozwiązanie pozwalające na automatyczne tyczenie tras (np. do studium korytarzowego) czy też optymalizacje przebiegu trasy (osi) inwestycji infrastrukturalnej w oparciu o koszty inwestycji. Quantm jest unikalnym rozwiązaniem dla szeroko pojętej infrastruktury liniowej: dróg, kolei czy innych.

 

Dostęp do nagrania

Podczas webinarium pokażemy jak w Autodesk InfraWorks szybko stworzyć i zanalizować model koncepcyjny drogi na bazie wcześniej przygotowanej osi w programie Trimble Quantm.

 

Dostęp do nagrania

Podczas webinarium pokażemy jak w Autodesk InfraWorks szybko stworzyć i zanalizować modele koncepcyjne obiektów inżynierskich dla wcześniej przygotowanej koncepcji drogi.

 

Dostęp do nagrania

Podczas webinarium pokażemy jak w Autodesk Civil 3D szybko stworzyć projekt budowlany drogi na bazie wcześniej przygotowanej koncepcji w programie Autodesk InfraWorks.

 

Dostęp do nagrania

Webinarium przybliży oprogramowanie służące do projektowania szynowej infrastruktury transportowej. NovaPoint Railway  bezpośrednio współpracuje z Trimble Quadri, dzięki czemu możemy tworzyć modele oraz dokumentację w oparciu o zawsze aktualny model koordynacyjny w którym to zawarty będzie komplet informacji: od terenu i otoczenia po wszystkie obiekty towarzyszące (istniejące i projektowane).

 

Dostęp do nagrania

Podczas webinarium pokażemy jak w Urbano szybko stworzyć projekt budowlany sieci kanalizacji w odniesieniu do projektu drogowego i istniejącej infrastruktury podziemnej.

 

Dostęp do nagrania

Webinarium odpowie na pytanie „Czy Revit i Dynamo mogą być oprogramowaniem wspomagającym pracę projektantów mostowych?”. Poruszone zostaną zagadnienia optymalnego modelowania elementów mostowych przy pomocy narzędzi Revit, generowanie geometrii przy z użyciem skryptów Dynamo jak również pokazane zostanie efektywne wykorzystanie danych z innego oprogramowania (np. Civil 3D).

 

Dostęp do nagrania

Webinarium pozwoli zapoznać się z Trimble Quadri: systemem do zarządzania modelami projektu infrastrukturalnego (z. angielskiego Model Management System). Jest to narzędzie do koordynacji oraz unifikacji standardów pracy nad modelami BIM, stworzonymi w różnym oprogramowaniu do projektowania. Quadri jako rozwiązanie serwerowe zrywa z tradycyjnym podejściem do koordynacji międzybranżowej opartej na wymianie plików.

 

Dostęp do nagrania

Podczas webinarium pokażemy jak skoordynować projekt infrastrukturalny i zarządzać nim w procesie inwestycyjnym.