Menu

ZPCZ – Kowalski

attachmentFile (5)ZPCZ-Kowalski z siedzibą we Wrześni posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu podzespołów do maszyn i urządzeń rolniczych. Nasza firma dysponuje dużym, nowoczesnym parkiem maszynowym, dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonywać wyroby w najwyższym standardzie jakościowym, a także realizować indywidualne zamówienia. Dzięki ciągłym inwestycjom w park maszynowy oraz technologię zyskujemy możliwość elastycznego rozwoju poprzez wdrażanie asortymentu zgodnego z oczekiwaniami rynku.

Firma Aplikom z siedzibą w Łodzi zrealizowała dla nas projekt kompleksowego wdrożenia, którego celem było podniesienie efektywności pracy naszych inżynierów-projektantów.

Pierwszy etap projektu obejmował audyt dotychczasowego wykorzystania oprogramowania, który miał za zadanie analizę stanu bieżącego oraz potrzeb i specyfiki pracy naszych działów projektowych. Dokonany został zarówno przegląd całego procesu projektowania, jak i ocena umiejętności zastosowania funkcjonalności już posiadanych narzędzi CAD, a także wykorzystanie tworzonych danych cyfrowych w różnych komórkach firmy. Dodatkowo przeprowadzony został audyt legalności oprogramowania SAM Autodesk.

W rezultacie otrzymanego raportu podjęliśmy decyzję o zakupie nowego, kompletnego i skonfigurowanego pod nasze potrzeby i procesy projektowe stanowiska CAD 3D tj. stacji graficznej wraz z pakietem oprogramowania Autodesk do Cyfrowego Prototypowania.

Ponadto eksperci z firmy Aplikom przeprowadzili dedykowane warsztaty oraz konsultacje inżynierskie, które miały na celu przećwiczenie w praktyce tych funkcji oprogramowania, które na co dzień są wykorzystywane przez naszych projektantów.

Ponadto specjaliści z Aplikomu zapewniają naszej firmie stały dostęp do profesjonalnego wsparcia technicznego oraz wskazówek i porad, które pozwalają nam jeszcze efektywniej wykorzystywać posiadane narzędzia w codziennej pracy.

Przeprowadzony przez Aplikom projekt wdrożeniowy przełożył się na szybki zwrot z poniesionej inwestycji i pozwolił optymalnie wykorzystywać potencjał zakupionego oprogramowania.

Ireneusz Kowalski
Dyrektor Generalny
ZPCZ – Kowalski
Września
2012-11-22